首页 / 陶瓷电容器 / C901U222MYVDAAWL40
minImg
C901U222MYVDAAWL40
KEMET
型号:
C901U222MYVDAAWL40
描述:
CAP CER 2200PF 400VAC Y5V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5V (F)
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings X1, Y2
Series C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Mfr KEMET
Capacitance 2200 pF