首页 / 陶瓷电容器 / C901U270JVSDAA7317
minImg
C901U270JVSDAA7317
KEMET
型号:
C901U270JVSDAA7317
描述:
CAP CER 27PF 400VAC SL RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400VAC
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Temperature Coefficient SL
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings X1, Y1
Series C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Mfr KEMET
Capacitance 27 pF