首页 / 陶瓷电容器 / C901U510JYSDBAWL35
minImg
C901U510JYSDBAWL35
KEMET
型号:
C901U510JYSDBAWL35
描述:
CAP CER 51PF 400VAC SL RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400VAC
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Temperature Coefficient SL
Mfr KEMET
Capacitance 51 pF