首页 / 陶瓷电容器 / C907U270JYSDAAWL20
minImg
C907U270JYSDAAWL20
KEMET
型号:
C907U270JYSDAAWL20
品牌:
KEMET
描述:
CAP CER 27PF 400VAC SL RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 400VAC
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Temperature Coefficient SL
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings X1, Y2
Series C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr KEMET
Capacitance 27 pF