首页 / 陶瓷电容器 / C907U471KYYDCAWL40
minImg
C907U471KYYDCAWL40
KEMET
型号:
C907U471KYYDCAWL40
描述:
CAP CER 470PF 400VAC Y5P RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 400VAC
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Temperature Coefficient Y5P (B)
Mfr KEMET
Capacitance 470 pF