首页 / 陶瓷电容器 / C921U330JZNDCAWL35
minImg
C921U330JZNDCAWL35
KEMET
型号:
C921U330JZNDCAWL35
品牌:
KEMET
描述:
CAP CER 33PF 440VAC C0G/NP0 RAD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings X1, Y2
Series C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr KEMET
Capacitance 33 pF