首页 / 陶瓷电容器 / C937U681KZYDCAWL40
minImg
C937U681KZYDCAWL40
KEMET
型号:
C937U681KZYDCAWL40
品牌:
KEMET
描述:
CAP CER 680PF 440VAC Y5P RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient Y5P (B)
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings X1, Y2
Series C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr KEMET
Capacitance 680 pF