C94-BCG24H-CGO
Visual Communications Company - VCC
型号:
C94-BCG24H-CGO
描述:
PMI 1-23-17 GREEN
用户指南
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Viewing Angle 24°
Termination Style PC Pin
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)
Millicandela Rating 70mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Series 90
Lens Style Round with Flat Top
Type LED
Voltage 24V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Package Bulk
Wavelength - Peak 569nm
Lens Color Green
Panel Cutout Shape Round
Current 17mA
Lens Size 8.50mm Dia