CA052X224K8RAC7536
KEMET
型号:
CA052X224K8RAC7536
品牌:
KEMET
封装:
0508 (1220 Metric)
描述:
CAP ARRAY 0.22UF 10V X7R 0508
用户指南
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10 V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.083" L x 0.051" W (2.10mm x 1.30mm)
Number of Capacitors 2
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0508 (1220 Metric)
Ratings AEC-Q200
Series X
Package / Case 0508 (1220 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 0.22µF