CA0612KRX7R7BB153
YAGEO
型号:
CA0612KRX7R7BB153
描述:
CAP ARRAY 0.015UF 16V X7R 0612
用户指南
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16 V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series CA
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr YAGEO
Capacitance 0.015µF