CA064C100K2GAC7800
KEMET
型号:
CA064C100K2GAC7800
品牌:
KEMET
封装:
0612 (1632 Metric)
描述:
CAP ARRAY 10PF 200V NP0 0612
用户指南
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 200 V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Number of Capacitors 4
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 0612 (1632 Metric)
Ratings -
Series -
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 10pF