KEMET
型号:
CA064C473K4RAC7800
品牌:
封装:
0612 (1632 Metric)
批次:
-
描述:
CAP ARRAY 0.047UF 16V X7R 0612
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.608
$0.608
10
$0.42845
$4.2845
50
$0.32357
$16.1785
100
$0.281865
$28.1865
500
$0.208791
$104.3955
1000
$0.17747
$177.47
请发送询价,我们将立即回复。

| Dielectric Material | Ceramic |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 16 V |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Number of Capacitors | 4 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 0612 (1632 Metric) |
| Ratings | - |
| Series | - |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Mfr | KEMET |
| Capacitance | 0.047µF |
| Circuit Type | Isolated |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | CA064C |