ITT Cannon, LLC
型号:
CA3100E14S-1SBF80-05A176
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN RCPT FMALE 3POS GOLD CRIMP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$54.1595
$54.1595
10
$40.61725
$406.1725
25
$31.85692
$796.423
50
$28.50342
$1425.171
100
$24.99526
$2499.526
请发送询价,我们将立即回复。

| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Voltage Rating | 50V |
| Shell Size, MIL | - |
| Current Rating (Amps) | 22A |
| Contact Finish Thickness - Mating | 19.7µin (0.50µm) |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | Olive Drab Cadmium |
| Shell Size - Insert | 14S-1 |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Mfr | ITT Cannon, LLC |
| Features | Strain Relief |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Metal |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Positions | 3 |
| Color | Olive Drab |
| Termination | Crimp |
| Shielding | - |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Fastening Type | Reverse Bayonet Lock |
| Orientation | N (Normal) |
| Mounting Feature | Flange |
| Series | MIL-DTL-5015, CA-B |
| Package | Bulk |
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Base Product Number | CA310 |