首页 / 圆形连接器组件 / CA3101E22-19PBF80A176
minImg
CA3101E22-19PBF80A176
ITT Cannon, LLC
型号:
CA3101E22-19PBF80A176
描述:
CONN RCPT MALE 14POS GOLD CRIMP
用户指南
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 50V
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 22A
Contact Finish Thickness - Mating 19.7µin (0.50µm)
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 22-19
Connector Type Receptacle, Male Pins
Mfr ITT Cannon, LLC
Features Strain Relief
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C