首页 / 圆形连接器组件 / CA3106E16-11S-B-A240
minImg
CA3106E16-11S-B-A240
ITT Cannon, LLC
型号:
CA3106E16-11S-B-A240
描述:
CA-B 2C 2#12 SKT INLINE PLUG
库存 : 26
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Cable Opening 0.433" (11.00mm)
Backshell Material, Plating Aluminum Alloy, Zinc Nickel
Insert Material Polychloroprene
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 50VAC, 75VDC
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 41A
Contact Finish Thickness - Mating -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Zinc Nickel
Shell Size - Insert 16-11
Connector Type Plug, Female Sockets
Mfr ITT Cannon, LLC
Contact Material Copper Alloy
Features Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut, Strain Relief
Contact Finish - Mating Silver
Operating Temperature -55°C ~ 125°C