Wolfspeed, Inc.
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$662.1975
$662.1975
10
$639.0992
$6390.992
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 175°C (TJ) |
| FET Feature | - |
| Configuration | 2 N-Channel (Dual) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 2450pF @ 800V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 908nC @ 15V |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 5.3mOhm @ 400A, 15V |
| Product Status | Active |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 3.6V @ 92mA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 1200V (1.2kV) |
| Series | - |
| Package / Case | Module |
| Technology | Silicon Carbide (SiC) |
| Power - Max | - |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 395A (Tc) |
| Mfr | Wolfspeed, Inc. |
| Package | Box |
| Base Product Number | CAB400 |