CAB.M19.SLA.C92GZ
LEMO
型号:
CAB.M19.SLA.C92GZ
品牌:
LEMO
描述:
CONN PLUG MALE 19P GOLD SLDR CUP
用户指南
Cable Opening 0.287" ~ 0.362" (7.30mm ~ 9.20mm)
Backshell Material, Plating Polyetherimide (PEI)
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 5A
Contact Finish Thickness - Mating -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert M19
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr LEMO
Contact Material -
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Plastic
Operating Temperature -50°C ~ 170°C