CAS17C821GAGGC
KEMET
型号:
CAS17C821GAGGC
描述:
SFTY 1808 820PF X2 250 C0G 2%
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250VAC
Size / Dimension 0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings X2
Series CAS SMD SFTY 250
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 820 pF