CAS21C392MARFC
KEMET
型号:
CAS21C392MARFC
描述:
SFTY 2220 3.9NF X1 250 / Y2 250
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250VAC
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings X1, Y2
Series CAS SMD SFTY 250
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 3900 pF