CAS26C270GAGFC
KEMET
型号:
CAS26C270GAGFC
品牌:
KEMET
描述:
SFTY 2211 27PF X1 250 / Y2 250 C
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250VAC
Size / Dimension 0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings X1, Y2
Series CAS SMD SFTY 250
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Package / Case 2211 (5728 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 27 pF