CB018D0332J--
KYOCERA AVX
型号:
CB018D0332J--
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP FILM 3300PF 5% 63VDC 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.045" (1.15mm)
Tolerance ±5%
Termination Solder Pads
Lead Spacing -
Size / Dimension 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series CB
Voltage Rating - DC 63V
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Voltage Rating - AC 40V
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 3300 pF