CB042K0103K--
KYOCERA AVX
型号:
CB042K0103K--
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP FILM 10000PF 10% 630VDC 2220
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±10%
Termination Solder Pads
Lead Spacing -
Size / Dimension 0.228" L x 0.197" W (5.80mm x 5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series CB
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Voltage Rating - AC 250V
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF