CB15JB9R10
Stackpole Electronics Inc
型号:
CB15JB9R10
封装:
Axial
描述:
RES 9.1 OHM 5% 15W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.512" Square x 1.890" L (13.00mm x 48.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 9.1 Ohms
Series CB
Power (Watts) 15W