CB1A-R-P-12V
Panasonic Electric Works
型号:
CB1A-R-P-12V
描述:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 40A 12V
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Coil Power 1.6W
Switching Voltage 14VDC - Nom
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 40 A
Coil Current 134 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 89.5 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Series CB
Operate Time 15 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Coil Voltage 12VDC
Contact Material Silver Alloy, Cadmium Free
Must Operate Voltage 7 VDC