首页 / 汽车继电器 / CB1AHF-T-D-M-12V
minImg
CB1AHF-T-D-M-12V
Panasonic Electric Works
型号:
CB1AHF-T-D-M-12V
描述:
CB RELAY HR 1 FORM A 24V
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.8W
Switching Voltage 14VDC - Nom
Contact Rating (Current) 40 A
Termination Style Quick Connect - 0.250"/0.375"
Coil Current 150 mA
Coil Resistance 80 Ohms
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Series CB
Operate Time 15 ms
Coil Voltage 12VDC
Contact Material Silver Alloy, Cadmium Free
Mfr Panasonic Electric Works
Must Operate Voltage 7 VDC