CB1AV-24V
Panasonic Electric Works
型号:
CB1AV-24V
描述:
CB RELAY 1 FORM A 35A 24V
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Coil Power 1.8W
Switching Voltage 28VDC - Nom
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Rating (Current) 15 A
Coil Current 75 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 320 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Series CB
Operate Time 15 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Coil Voltage 24VDC
Contact Material Silver Alloy, Cadmium Free
Must Operate Voltage 14 VDC