CB2JB30R0
Stackpole Electronics Inc
型号:
CB2JB30R0
封装:
Axial
描述:
RES 30 OHM 5% 2W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.252" Square x 0.709" L (6.40mm x 18.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 30 Ohms
Series CB
Power (Watts) 2W