CB5JB200R
Stackpole Electronics Inc
型号:
CB5JB200R
封装:
Axial
描述:
RES 200 OHM 5% 5W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.866" L x 0.374" W (22.00mm x 9.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 200 Ohms
Series CB
Power (Watts) 5W