Eaton - Electronics Division
型号:
CB61F40A-TR1
封装:
-
批次:
-
描述:
FUSE BOARD MOUNT 40A 63VDC 2SMD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.2705
$2.2705
5
$2.1584
$10.792
10
$2.05105
$20.5105
50
$1.65509
$82.7545
100
$1.403245
$140.3245
250
$1.367278
$341.8195
500
$1.1514
$575.7
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Melting I²t | 1600 |
| Response Time | Fast Blow |
| DC Cold Resistance | 0.0009 Ohms |
| Color | - |
| Approval Agency | cURus |
| Current Rating (Amps) | 40 A |
| Fuse Type | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 500A |
| Size / Dimension | 0.240" L x 0.101" W x 0.101" H (6.10mm x 2.57mm x 2.57mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Series | CB61F |
| Voltage Rating - DC | 63 V |
| Package / Case | 2-SMD, Square End Block |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Tape & Reel (TR) |