CBC21WA4M10ANE0
Positronic
型号:
CBC21WA4M10ANE0
描述:
CONN D-SUB PLUG 21POS CRIMP
用户指南
Dielectric Material Polyester, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Backset Spacing -
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr Positronic
Contact Material Copper Alloy
Features Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C) - 21WA4
Operating Temperature -55°C ~ 125°C