CBC36W4S10ANES/AA
Positronic
型号:
CBC36W4S10ANES/AA
描述:
CONN D-SUB RCPT 36POS CRIMP
用户指南
Dielectric Material Polyester, Glass Filled
Shell Material, Finish Stainless Steel, Passivated
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Backset Spacing -
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr Positronic
Contact Material Copper Alloy
Features Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Shell Size, Connector Layout 5 (DD, D) - 36W4
Operating Temperature -55°C ~ 125°C