CBS1002424-F3
Cosel USA, Inc.
型号:
CBS1002424-F3
封装:
Half Brick
描述:
DC DC CONVERTER 24V 101W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.46" L x 2.31" W x 1.54" H (62.5mm x 58.7mm x 39.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 4.2A
Supplier Device Package Half Brick
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series CBS (100W)
Power (Watts) 101 W
Type Isolated Module
Package / Case Half Brick
Efficiency 87%