CBS1004828-R
Cosel USA, Inc.
型号:
CBS1004828-R
描述:
DC DC CONVERTER 28V 101W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 76V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 28V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 3.6A
Supplier Device Package Half Brick
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series CBS (100W)
Power (Watts) 101 W
Type Isolated Module
Package / Case Half Brick
Efficiency 88%