CBS2002403-RT
Cosel USA, Inc.
型号:
CBS2002403-RT
封装:
Half Brick
描述:
DC DC CONVERTER 3.3V 116W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 35A
Supplier Device Package Half Brick
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series CBS (200W)
Power (Watts) 116 W
Type Isolated Module
Package / Case Half Brick
Efficiency 79%