CBS502405-RT
Cosel USA, Inc.
型号:
CBS502405-RT
封装:
Half Brick
描述:
DC DC CONVERTER 5V 50W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 10A
Supplier Device Package Half Brick
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series CBS (50W)
Power (Watts) 50 W
Type Isolated Module
Package / Case Half Brick
Efficiency 84%