首页 / 陶瓷电容器 / CC0100JRNPO7BN100
minImg
CC0100JRNPO7BN100
YAGEO
型号:
CC0100JRNPO7BN100
品牌:
YAGEO
描述:
CAP CER 10PF 16V C0G/NPO 01005
库存 : 64790
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series CC
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Mfr YAGEO
Capacitance 10 pF