首页 / 陶瓷电容器 / CC0201CRNPO9BNR47
minImg
CC0201CRNPO9BNR47
YAGEO
型号:
CC0201CRNPO9BNR47
品牌:
YAGEO
描述:
CAP CER 0.47PF 50V C0G/NPO 0201
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series CC
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Mfr YAGEO
Capacitance 0.47 pF