首页 / 陶瓷电容器 / CC0201FRNPO8BN101
minImg
CC0201FRNPO8BN101
YAGEO
型号:
CC0201FRNPO8BN101
品牌:
YAGEO
描述:
CAP CER 100PF 25V C0G/NP0 0201
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series CC
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Mfr YAGEO
Capacitance 100 pF