CC025ACL-M
ABB Power Electronics Inc.
型号:
CC025ACL-M
描述:
DC DC CONVERTER 5V +/-15V 25W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 15V
Voltage - Output 3 -15V
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 500 V
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.80" L x 2.40" W x 0.50" H (71.1mm x 61.0mm x 12.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 5A, 830mA, 830mA
Number of Outputs 3
Voltage - Input (Min) 18V
Series CC025 (25W)
Power (Watts) 25 W
Control Features Enable, Active High
Type Isolated Module
Package / Case 10-DIP Module
Efficiency 82%