首页 / 陶瓷电容器 / CC0402JRX7R9BB181
minImg
CC0402JRX7R9BB181
YAGEO
型号:
CC0402JRX7R9BB181
品牌:
YAGEO
描述:
CAP CER 180PF 50V X7R 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series CC
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr YAGEO
Capacitance 180 pF