首页 / 陶瓷电容器 / CC0402KRX7R9BB331
minImg
CC0402KRX7R9BB331
YAGEO
型号:
CC0402KRX7R9BB331
品牌:
YAGEO
描述:
CAP CER 330PF 50V X7R 0402
库存 : 1399516
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series CC
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr YAGEO
Capacitance 330 pF