首页 / 陶瓷电容器 / CC0402MPX5R4BB106
minImg
CC0402MPX5R4BB106
YAGEO
型号:
CC0402MPX5R4BB106
描述:
CAP CER 10UF 4V X5R 0402
库存 : 420453
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4V
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series CC
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr YAGEO
Capacitance 10 µF