首页 / 陶瓷电容器 / CC0402MRX5R7BB224
minImg
CC0402MRX5R7BB224
YAGEO
型号:
CC0402MRX5R7BB224
描述:
CAP CER 0.22UF 16V X5R 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series CC
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr YAGEO
Capacitance 0.22 µF