首页 / 陶瓷电容器 / CC0603BPNPO9BN6R8
minImg
CC0603BPNPO9BN6R8
YAGEO
型号:
CC0603BPNPO9BN6R8
品牌:
YAGEO
描述:
CAP CER 6.8PF 50V C0G/NPO 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series CC
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr YAGEO
Capacitance 6.8 pF