首页 / 陶瓷电容器 / CC0603JPNPO0BN221
minImg
CC0603JPNPO0BN221
YAGEO
型号:
CC0603JPNPO0BN221
描述:
CAP CER 220PF 100V C0G/NPO 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series CC
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr YAGEO
Capacitance 220 pF