首页 / 陶瓷电容器 / CC0603KRX7R6BB222
minImg
CC0603KRX7R6BB222
YAGEO
型号:
CC0603KRX7R6BB222
描述:
CAP CER 2200PF 10V X7R 0603
库存 : 20000
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series CC
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr YAGEO
Capacitance 2200 pF