首页 / 陶瓷电容器 / CC0603MRY5V8BB224
minImg
CC0603MRY5V8BB224
YAGEO
型号:
CC0603MRY5V8BB224
描述:
CAP CER 0.22UF 25V Y5V 0603
用户指南
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series CC
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr YAGEO
Capacitance 0.22 µF