首页 / 陶瓷电容器 / CC0805JKX7R0BB333
minImg
CC0805JKX7R0BB333
YAGEO
型号:
CC0805JKX7R0BB333
描述:
CAP CER 0.033UF 100V X7R 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series CC
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr YAGEO
Capacitance 0.033 µF