首页 / 陶瓷电容器 / CC0805JPNPO0BN820
minImg
CC0805JPNPO0BN820
YAGEO
型号:
CC0805JPNPO0BN820
描述:
CAP CER 82PF 100V C0G/NPO 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series CC
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr YAGEO
Capacitance 82 pF