首页 / 陶瓷电容器 / CC0805JRX7RYBB222
minImg
CC0805JRX7RYBB222
YAGEO
型号:
CC0805JRX7RYBB222
描述:
CAP CER 2200PF 250V X7R 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series CC
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr YAGEO
Capacitance 2200 pF